امروز چهارشنبه  ۲۲ آبان ۱۳۹۸
۱۳۹۸/۰۸/۰۲- ۱۸:۱۵

فراخوان ششمین جشنوارۀ فرهنگی، هنری و ادبی دانشجویان و دانش‌آموختگان ایرانی خارج از کشور"

نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور، ششمین دورۀ جشنوارۀ فرهنگی، هنری و ادبی دانشجویان و دانشآموختگان ایرانی خارج از کشور را در دو بخش »آزاد« و »ویژه« به شرح زیر برگزار میکند:

باسمه تعالی

فراخوان ششمین جشنوارۀ فرهنگی، هنری و ادبی دانشجویان و دانش آموختگان ایرانی خارج از کشور

حضور دانشجویان ایرانی در خارج از کشور، فرصت مغتنمی را در اختیارشان قرار میدهد تا علاوه بر ثبت و ماندگار ساختن تجربیات زیستۀ زندگی خود در قالب شعر، داستان، عکس، خاطرات و سفرنامه، اقدام به انتقال ارزشهای هنری، ادبی و زیبایی شناختی به مخاطبان خود نموده و چه بسا از این طریق، قدمهای مؤثری در توسعه، اصلاح و ارتقای حوزه‌های فرهنگی، عقیدتی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی خوانندگان خود برداشته و یا دست کم، شرایط بهره گیری افرادی که در آینده قصد عزیمت به کشورهای دیگر دارند را از تجربیات خود فراهم آورند. بر همین اساس، نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در امور دانشجویان ایرانی خارج از کشور، ششمین دورۀ جشنوارۀ فرهنگی، هنری و ادبی دانشجویان و دانش آموختگان ایرانی خارج از کشور را در دو بخش »آزاد« و »ویژه« به شرح زیر برگزار میکند:

بخشهای جشنواره 1ـ آزاد 2ـ ویژه: »نقش مسلمانان مهاجر در معرفی اسلام اصیل« قالب آثار ارسالی 1ـ شعر )کلاسیک و نو( 2ـ داستان )رمان و داستان کوتاه( 3ـ خاطره نویسی و سفرنامه نویسی 4ـ عکاسی )حرفهای و تلفن همراه( شرایط شرکت در جشنواره ـ هر شرکت کننده میتواند آثار خود در قالبهای شعر، داستان، خاطره و سفرنامه و عکس را در هر دو بخش آزاد و ویژه ارائه دهد و محدودیتی از این لحاظ برای شرکت کنندگان وجود ندارد. ـ اشعار، داستانها و خاطرات و سفرنامه‌ها، بایستی به صورت تایپ شده در نرم افزار word ،به دبیرخانۀ جشنواره ارسال گردد. ـ بخش عکاسی به صورت تک عکس برگزار میشود و هر شرکت کننده میتواند تا 5 عکس را در هر بخش )آزاد و ویژه( ارائه دهد. ـ شرکت کنندگان در بخش عکاسی حرفه ای میبایست آثار خود را با حداقل حجم فایلMB۴ وحداکثر MB۵ با رزلوشن Dpi۰۳۳ با فرمت jpeg و مود RGB درسایت بارگذاری نمایند. ـ شرکت کنندگان در بخش تلفن همراه میبایست آثار خود را با حداقل حجم فایلMB۲وحداکثرMB۰با فرمتjpeg و مودRGBدرسایت بارگذاری نمایند. ـ ارسال اثر توسط هنرمندان و شرکت در این برنامه، به منزله اعلام مالکیت معنوی این آثار توسط آنهاست. لذا درصورت اثبات خلاف این امر در هرمرحله ای، اثر ارسالی حذف شده و ارسال کننده، پاسخگوی کلیه پیامدهای قانونی آن خواهد بود و برگزارکننده، مسئولیتی در قبال چنین عملکردی از سوی ارسال کنندگان نخواهد داشت. ـ آثار ارسالی نباید در سایر مسابقات و جشنواره‌ها ارائه و یا قبلاً جایی چاپ شده باشند. ـ مجموعۀ آثار برگزیده در قالب کتابی از سوی این نهاد منتشر خواهند شد. ـ آثار برگزیده بخش عکاسی، بر اساس برنامه ریزی دبیرخانه با درج نام عکاس، در کشورهای مختلف به نمایش گذاشته خواهد شد. ـ به کلیۀ پذیرفته شدگان در جشنواره، گواهی شرکت و یک جلد کتاب آثار برگزیده از سوی دبیرخانه اهداء میگردد. زمان بندی جشنواره ـ مهلت ارسال خاطرات: 1 مهر الی 03 آبان 1018 ـ بررسی و داوری آثار: 1 الی 03 دی 1018 ـ اعلام نتایج برگزیدگان جشنواره: 22 بهمن 1398 جوایز برگزیدگان بخش آزاد: ـ

ـ رتبۀ اوّل: تندیس و لوح تقدیر جشنواره، به همراه 15000000 ریال جایزۀ نقدی ـ

رتبۀ دوم: تندیس و لوح تقدیر جشنواره، به همراه 12000000 ریال جایزۀ نقدی ـ

رتبۀ سوم: تندیس و لوح تقدیر جشنواره، به همراه 10000000ریال جایزۀ نقدی ـ

آثار برگزیده  جهت چاپ در کتاب یا ارائه در قالب نمایشنگاه: لوح تقدیر به همراه ر1000000یال جایزۀ نقدی

بخش ویژه: ـ رتبۀ اوّل: تندیس و لوح تقدیر جشنواره، به همراه 20000000 ریال جایزۀ نقدی

ـ رتبۀ دوم: تندیس و لوح تقدیر جشنواره، به همراه 15000000 ریال جایزۀ نقدی

ـ رتبۀ سوم: تندیس و لوح تقدیر جشنواره، به همراه 12000000 ریال جایزۀ نقدی

ـ آثار برگزیده جهت چاپ در کتاب: لوح تقدیر به همراه2000000 جایزۀ نقدی

نحوۀ ارسال آثار 

علاقه مندان بایستی با مراجعه به پایگاه اینترنتی جشنواره به آدرس:

http://reg.nahadiran.ir/login.php

ارسال آثار خود را از طریق سامانۀ مربوطه برای دبیرخانه ارسال نموده و کد رهگیری دریافت نمایند؛ عدم دریافت کد رهگیری از سامانه، به منزلۀ عدم ثبت و ارسال تلقی میگردد. آدرس دبیرخانۀ جشنواره: تهران، میدان پاستور، خیابان پاستور شرقی، نبش کوچۀ آقا عبداللهی )سلامت(، پالک 8 تلفن تماس:

0098216697001-2

رایانامۀ ستاد جشنواره:

pajoohrshi@nahadiran.ir

متن دیدگاه
نظرات کاربران
تاکنون نظری ثبت نشده است

امتیاز شما